Aktualności

Goście z Mikołajowic w bibliotece

Przedszkolaki i drugoklasiści z Mikołajowic wraz z wychowawczyniami przyjechali do Radłowa, by zwiedzić Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. prof. Franciszka Ziejki.

W czasie wizyty, która odbyła się 15 marca nasi goście mieli niezwykłą okazję zapoznać się z twórczością pana Józefa Trytka, który przybył na spotkanie z dziećmi do naszej biblioteki.

Pan Józef przeczytał zebranym książki dla dzieci pt. „Rycerz Radło” i „Karolinka”, opowiedział o głównych bohaterach, zwrócił szczególną uwagę na herb Radłowa i postać bł. Karoliny. Wspomniał również o książce pt.„ Spacerem po Radłowie drogami ku Niepodległości”, z której wybrał zagadki dla dzieci. Rozwiązywanie zagadek nie sprawiło dzieciom najmniejszego problemu.

W czasie wizyty dzieci zwiedziły również prezentowaną w bibliotece wystawę malarstwa i wielkanocnych stroików pani Anny Kędzior oraz kolekcję ptaków w drewnie pana Andrzeja Kwapniewskiego.

Dziękujemy Panu Józefowi Trytkowi, Wychowawczyniom, Uczniom i Przedszkolakom za miłe spotkanie. Wspólna fotografia, książki podarowane gościom przez pana Józefa, zakładki do książek od bibliotekarek na pewno będą przypominać dzieciom o wycieczce do radłowskiej książnicy i spotkaniu z poetą i pisarzem.