Aktualności

Promocja twórczości Klaudii Leśniowskiej w tarnowskiej bibliotece

W piątkowe popołudnie 17 marca miało miejsce inspirujące wydarzenie. W tarnowskiej bibliotece przy ulicy Krakowskiej odbyło się spotkanie autorskie radłowianki Pani Klaudii Leśniowskiej promujące jej twórczość, zarówno poetycką – tomik wierszy „Pisane emocjami”, jak i prozę – książka „ W malinach”.

Spotkanie poprowadził prof. Zbigniew Mirosławski – członek rady krajowej Stowarzyszenia Autorów Polskich w Warszawie, który pięknie zaprezentował autorkę czytając fragmenty opowiadania oraz kilka wierszy. Prowadzący przybliżając słuchaczom osobę Pani Klaudii opowiedział o jej współpracy z tarnowskim czasopismem „Aspiracje”, na łamach którego ukazywały się wiersze autorki już w roku 2012 i 2015.

Spotkanie było kameralne, nastrojowe i wspaniale przyjęte przez przybyłych, a towarzyszyła mu piękna muzyka. Piosenki z repertuaru Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Jeremiego Przybory zaśpiewała Dominika Kukułka przy akompaniamencie Łukasza Burgieła.

W spotkaniu wzięli udział goście z Radłowa: Pani Barbara Marcinkowska – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, Pani Magdalena Kapera-Patuła – bibliotekarka radłowskiej książnicy oraz Pani Anna Kędzior – autorka relacji fotograficznej tego wydarzenia.

Serdecznie gratulujemy autorce spotkania promocyjnego i życzymy dalszych literackich sukcesów.

Fot. Anna M. Kędzior