Aktualności

„Dwójką i krajem  przez gminę Radłów. Szczypta historii, nutka smaku” – promocja publikacji

Tu historia zadziwia, tu zachwyca przyroda!
W domu siedzieć, nic nie wiedzieć – szkoda!

                   /Joanna Kurtyka/

 

Te słowa stały się inspiracją dla autorki do napisania publikacji pt. „Dwójką i krajem  przez gminę Radłów. Szczypta historii, nutka smaku”.

Spotkanie autorskie, które odbyło się we wtorkowe popołudnie (14. 06) w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Radłowie zgromadziło liczną publiczność, która jako pierwsza miała okazję zapoznać się
z najnowszą książką p. Kurtyki.

Pani Joanna przybyłym gościom opisała pokrótce historię powstania niniejszej publikacji, która
na końcu zaopatrzona jest w kilka przepisów z dawnych lat. Całości dopełniają wspaniałe fotografie pani Anny M. Kędzior.

Publikacja ta skierowana jest do mieszkańców gminy Radłów, gości i turystów, odwiedzających naszą małą ojczyznę. W formie wierszowanej opisuje geografię, historię a szczególnie walory gminy Radłów. Rymowany przewodnik w przystępny sposób przybliża, mniej lub bardziej znane, zabytki czy miejsca wielu wydarzeń historycznych … – pisze we wstępie p. Joanna.

Uczestnicy spotkania słuchając opowiadań p. Joanny wsłuchiwali się również w utwory muzyczne
w wykonaniu zespołu „Trzy Elementy”, który zapewnił oprawę muzyczną spotkania. 
Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał promowaną publikację.

 

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie”. Projekt pn. „Publikacja edukacyjno –  rozrywkowa – przewodnik” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.