Czytelnia im. dr. Franciszka Gawełka

Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radłowie im. dr. Franciszka Gawełka (1884-1919) – wybitnego radłowianina, etnografa i etnologa. Autora jedynej w Polsce „Bibliografii ludoznawstwa polskiego” wydanej w 1914 roku. Czytelnię zdobi malarstwo na płótnie (niezwykłych zakątków ziemi radłowskiej) ufundowane przez rodaków Mieczysława i Cecylię Celarków z Chicago. Godzi się też wspomnieć o autorskim pamiętniku F.Gawełka, który podarował bibliotece profesor Franciszek Ziejka w 2004 roku.