Biblioteka w Biskupicach Radłowskich. O świątecznej magii

Naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy 3 szkoły podstawowej z wychowawczynią Panią Barbarą Mączka. Tematem zajęć były tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

Uczniowie brali czynny udział w lekcji bibliotecznej. Wysłuchali informacji o zwyczajach i obrzędach wigilijnych w Polsce i innych krajach na świecie.

Spośród prezentowanych książek uczniowie czytali na głos wybrane fragmenty, m.in. z uroczych opowiadań Ewy Stadtmüller  „Najpiękniejsze opowieści pod choinkę”. Dzieci ponadto opowiadały jak w  ich rodzinach obchodzone są święta.

Na zakończenie spotkania uczniowie zostali obdarowani świątecznymi prezentami, życząc sobie nawzajem szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia.

Biblioteka obdarowana została własnoręcznie wykonaną szopką bożonarodzeniową i słodką niespodzianką. Bardzo dziękujemy za te świąteczne gesty.

Marta Marcinkowska