Biblioteka Marcinkowice. Nowa książka o Witosie

Józef Szwiec – twórca i długoletni dyrektor firmy „Witospol” przekazał naszej bibliotece dwa egzemplarze książki autorstwa Jana Hebdy „O Wincentym Witosie inaczej…”.

Publikacja została wydana na okoliczność przypadającego w tym roku jubileuszu trzydziestolecia działalności firmy. Uroczysta promocja odbyła się podczas listopadowych „Zaduszek Witosowych” w Wierzchosławicach. Książka zawiera wiele ciekawostek historycznych i biograficznych związanych z działalnością Witosa, które dotąd nie były publikowane.

Opracowanie znakomicie się wpisuje w proces tworzenia firmy i jej rozwoju. Nazwą nawiązuje do najwybitniejszego przedstawiciela tej społeczności, a także ukazuje ród Szwieców, którego tradycje ludowcowe sięgają XIX wieku. Książka dostępna jest w bibliotece. Można już ją wypożyczyć!

Panu dyrektorowi Józefowi Szwiecowi dziękujemy nie tylko za książki, ale również za firmowe kalendarze, kawę i krówki kawowe, którymi częstujemy czytelników!

Tekst i fot. Zbigniew Marcinkowski