Biblioteka Biskupice Radłowskie. Pluszowy Miś. Przyjaciel zawsze wierny i oddany

Naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy pierwszej z wychowawczynią Panią Elżbietą Miś. Każde dziecko przybyło w towarzystwie swojego ulubionego misia. Na początku dzieci poznały historię tej wyjątkowej pluszowej zabawki.

Dowiedziały się też, że święto ustanowione zostało dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, w 2002 roku i obchodzone jest na świecie 25 listopada.

Bibliotekarka przygotowała opowiadania i wierszyki o znanych misiach. Spośród nich uczniowie wybrali sobie do głośnego czytania. W dyskusji uczniowie zadawali wiele pytań i udzielali też zaskakujących odpowiedzi.

Czytając, dzieci dowiedziały się o wartościach jakimi są przyjaźń, miłość, odpowiedzialność i bezpieczeństwo. Te cechy łączą się właśnie z Pluszowym Misiem – przyjacielem, zawsze wiernym i oddanym. Na zakończenie spotkania uczniowie zostali obdarowani misiowymi słodkościami.

Marta Marcinkowska