Więcej nowości w radłowskiej bibliotece i jej filiach

Zbiory współczesnej biblioteki powinny mieć charakter dynamiczny, wymagający stałego dopływu nowości wydawniczych. Czytelnicy chcą przede wszystkim korzystać z nowych książek i zbiorów specjalnych.

By sprostać tym wymaganiom Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Radłowie realizuje zadanie sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego Promocja Czytelnictwa: Rozwój księgozbiorów bibliotek publicznych. Głównym celem programu jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów bibliotek publicznych, w tym księgozbiorów dla dzieci i młodzieży.

Z przyjemnością informujemy, że nasza Biblioteka uzyskała dofinansowanie z Biblioteki Narodowej w kwocie 9.970,00 zł na zakup nowości wydawniczych do bibliotek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W związku z tym w październiku i listopadzie 2017 roku na półkach radłowskiej biblioteki i jej filiach bibliotecznych pojawi się sporo nowych książek, zakupionych w ramach tego programu, co znakomicie poszerzy ofertę czytelniczą.

Dotacja ministerialna otrzymana przez Bibliotekę pozwoli na uzupełnienie też księgozbiorów w pozycje poszukiwane przez dzieci, młodzież, uczniów, studentów i osoby starsze.

Zakup nowości wydawniczych zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.