XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

30.05.2020 – 7.06.2020 r.

Tegoroczna edycja tego święta odbywa się pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”. Książki o pieskach, kotkach, królikach, konikach, a także te o zwierzętach egzotycznych, gospodarskich, leśnych, wodnych itp. zawsze cieszą się wśród dzieci dużym zainteresowaniem. Uczą wrażliwości, empatii do naszych braci mniejszych. Nasza biblioteka zgromadziła bardzo bogatą literaturę dziecięcą o tej tematyce, dlatego też zapraszamy codziennie po kolorowe, bogato ilustrowane publikacje z tej dziedziny. Zapraszamy dzieci oraz rodziców, którzy jako pierwsi od najmłodszych lat czytają na dobranoc swoim pociechom, wpływając na ich prawidłowy rozwój. My, pracownicy biblioteki, również chcemy się włączyć w akcję czytania, dlatego przez cały tydzień zapraszamy na słuchowiska. Codziennie przywoływać będziemy różne zwierzęce postaci, aby zachęcić was do sięgania po książki. Niech to będzie również taki mały prezent od nas dla Was z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Wszystkiego najlepszego i do usłyszenia.