Aktualności

Wspaniała lekcja biblioteczna

W piątkowe przedpołudnie, 7 czerwca, radłowska biblioteka gościła grupę rezolutnych, ale zdyscyplinowanych, inteligentnych, radosnych uczniów klasy I „a” z Zespołu Szkół w Radłowie. Dzieci, pod opieką wychowawczyni- pani Danuty Grabskiej, poznały w krótkiej prezentacji zasady korzystania z książek, zapoznały się z księgozbiorem, działami bibliotecznymi oraz oglądały kolekcję ptaków pana Andrzeja Kwapniewskiego.

 Druga część spotkania dotyczyła już tylko jednej, specjalnie na tę okazję wybranej książki pt. „Książka bez obrazków” autorstwa B.J. Novak- prześmiesznej, kreatywnej, inteligentnej i absolutnie bez obrazków. Publikacja ta po raz pierwszy brała główny udział w zajęciach z uczniami, ale z pewnością nie ostatni. Uczniowie na podstawie tekstu sami stworzyli swoją autorską wersję książki, którą zabrali na pamiątkę. Dzieci otrzymały również wyprawki czytelnicze.

Była to niezwykle inspirująca i śmieszna lekcja biblioteczna. Dzieci uczestniczące w lekcji w znakomitej większości są już aktywnymi czytelnikami biblioteki, z czego bardzo się cieszymy.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania.