Tydzień Bibliotek – Wiersze z tomiku Klaudii Leśniowskiej

Pisane emocjami. Klaudia Leśniowska

Szanowni Państwo, w związku z tym, że w obecnej sytuacji nie możemy zorganizować promocji tomiku poezji radłowianki Klaudii Leśniowskiej, z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek, chcielibyśmy opowiedzieć Państwu w kilku słowach o samej autorce oraz zaprezentować kilka wierszy z debiutanckiego tomiku. Zapraszamy.

Kilka słów o autorce

Klaudia Leśniowska – urodziła się 25.06.1989 roku w Radłowie. W 2017 roku uzyskała dyplom licencjacki z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie. Następnie w 2019 roku obroniła tytuł magistra na kierunku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz terapii pedagogicznej. Autorka wiele swych wierszy opublikowała w gminnym kwartalniku „Radło”. Brała udział w spotkaniach zaprzyjaźnionych z biblioteką prozaików i poetów – twórców magazynu literackiego „Aspiracje”. Odbywały się one w Bibliotece Publicznej im. J. Słowackiego w Tarnowie, gdzie także prezentowała swoją twórczość.

Tomik poezji opatrzony został słowem wstępnym autorki, z którego wynika, że będą to wersy pełne wrażliwości, opisujące ludzkie uczucia.

Od autorki

Ten tomik zawiera wiersze różnorodne tematycznie, niekiedy bardzo osobiste. Można je podzielić na kilka działów. Są liryki miłosne, refleksyjno-filozoficzne, charakteryzujące kobietę, egzystencjalne. Większość moich utworów pisana jest emocjami, doznaniami dnia codziennego.(…). Są zbiorem powstałym w ciągu ostatnich dziecięciu lat, choć początkowo były to tylko banalne próby. Myślę, że z czasem nabierały one powagi i dojrzałości.

Mój pierwszy tomik wierszy dedykuję zmarłemu przedwcześnie znajomemu Tomkowi „Wieko” Wieczorkowi, także duszy – artyście, który zawsze życzył mi rychłego wydania tomiku. Pierwszy wiersz zamieszczony w tym tomiku napisałam po wiadomości, że odszedłeś…

Właśnie ten wiersz autorka dla Państwa zaprezentuje.

Zapraszamy Państwa do posłuchania kilku wierszy.

Wiersze czytają:

Klaudia Leśniowska – autorka tomiku

Pani Beata Kulpa – mama Pani Klaudii Leśniowskiej

Barbara Marcinkowska – Dyrektor GCKiC  w Radłowie

Rafał Traczyk – Prezes Radłowskiego Forum Rozwoju

Barbara Kruk, Katarzyna Baran – bibliotekarki Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Radłowie

Poniżej zamieszczamy fragment listu od Pani Ireny, cioci ś.p. Tomka Wieczorka, która po otrzymaniu tomiku wraz z dedykacją, napisała wzruszające słowa do autorki tomiku. Słowa te przytoczy pani Klaudia Leśniowska.

Mamy nadzieję, że w niedługim czasie uda nam się zorganizować wieczór poezji, w czasie którego będą Państwo mogli posłuchać jeszcze innych wierszy z debiutanckiego tomiku.