Aktualności

Spotkanie z książką i… perkusją

Grupa starszaków z radłowskiego przedszkola wraz z wychowawczynią Renatą Trytek przybyła do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radłowie, by wziąć udział   w spotkaniu  w cyklu: „Spotkania z książką i instrumentem”.

W trakcie wizyty dzieci wysłuchały wierszyków o różnych instrumentach oraz poznały ciekawy instrument perkusyjny, jakim jest perkusja. O tym ile pracy          i wysiłku trzeba włożyć, by nauczyć się gry na perkusji, ile ciekawych dźwięków można wydobyć, jak zagrać „forte” czy „piano” opowiedział dzieciom perkusista – na co dzień bibliotekarz radłowskiej książnicy. Przedszkolaki uśmiechem, tańcem a także uważnym skupieniem reagowały na  opowieści i prezentacje muzyczne perkusisty. Niespodzianką i niezwykłym przeżyciem dla dzieci była możliwość wcielenia się w rolę prawdziwego perkusisty. Na zakończenie, w rytm piosenki  „Orkiestra dęta gra”, dzieci naśladowały muzyków grających na różnych instrumentach.

Spotkanie z dziećmi miało wesoły przebieg. Przedszkolaki były bardzo zadowolone ze spotkania, które dostarczyło im wielu wrażeń, rozrywki i solidnej porcji wiedzy. Zadowolone i nagrodzone słodyczami  marszowym krokiem wróciły do przedszkola.