Aktualności

Spotkanie z Adamem Tomczykiem i promocja jego najnowszej książki

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Radłowie oraz autor Adam Tomczyk zapraszają na promocję najnowszej książki „Wodopój i inne opowiadania”.

Spotkanie odbędzie się w radłowskiej bibliotece 7 grudnia 2018 r. (tj. piątek)  o godz. 17.00. Subtelną oprawę muzyczną spotkania zapewni Monika Kuta.

Adam Tomczyk, pochodzi z Przybysławic. W uznaniu za dotychczasowe pisarstwo, w bieżącym roku został członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Jest autorem kilkunastu książek m. in.: „Z pamięci”, „Żółte znicze nawłoci”, „Pro Patrica et memoria”, powieść „Cmentarzysko koni”, „Przed świtem” oraz „Miejsce”.

 

Nowa książka z opowiadaniami Adama Tomczyka różni się od poprzednich. O ile wcześniejsze zbiory próz autora dotyczyły ściśle ziemi żabieńskiej i jej mieszkańców, o tyle w „Wodopoju i innych opowiadaniach”, autor stawia przed sobą nie lada wyzwanie: opisanie współczesnej Polski, tak to zamierzenie bowiem trzeba określić. Udaje mu się to znakomicie. Opowiadania napisane są wartko, żywym, potocznym stylem, świetnie się je czyta, są wciągające od pierwszego do ostatniego zdania. Czegóż my tutaj nie mamy? Galerię typów ludzkich, postaci, chorób, skaz i zmaz. A wszystko to jakby przekrój przez Polskę, ale tę najbardziej zwyczajną, codzienną, znaną, by tak rzec, z własnego podwórka i z własnego doświadczenia. Adam Tomczyk to wytrawny opowiadacz cudzych losów, cudzych historii, z których potrafi, na wzór mozaiki (co już kiedyś zauważył prof. Franciszek Ziejka), ułożyć pewną panoramę współczesnych nam czasów. (…) Michał Piętniewicz.

                                                

Najnowszą książką Adama Tomczyka będzie można zakupić na spotkaniu. Serdecznie zapraszamy!