Spotkanie przedszkolaków z Panią Teresą Padło w ramach cyklu „Radłowianie z pasją”

Duże, średnie i małe, z loczkami, w warkoczach lub z rozpuszczonymi włosami, ale wszystkie w pięknych, szydełkowych sukieneczkach z różnokolorowej wełny – lalki Pani Teresy Padło.

Z okazji obchodzonego właśnie Tygodnia Bibliotek prezentujemy Radłowiankę z pasją – Panią Teresę, która na szydełku wykonuje wyjątkowe, bogate i różnorodne stroje, które zdobią eksponowane w naszej bibliotece lalki. Niemało trudu, umiejętności manualnych i czasu trzeba poświęcić na wykonanie jednego ubranka. Jak mówiła Pani Teresa „ubranie” większej lalki zajmuje jej około tygodnia.

Otwarciu wystawy lalek towarzyszyły warsztaty, na które zaproszono starszaków z przedszkola w Radłowie. Dzieci z radością i zachwytem podziwiały prezentowane lalki, dowiedziały się jak zostały one wykonane i wybierały te, które najbardziej się im podobały. Następnie własnoręcznie narysowały swoich ulubionych bajkowych bohaterów, których ozdobiły kolorową włóczką. Była radość, rozgardiasz i mnóstwo kolorowej włóczki na podłodze, ale przede wszystkim była zabawa, którą uwieńczyły piękne prace i wspólne zdjęcie.

Serdecznie dziękujemy Pani Teresie Padło za przybliżenie nam swojej pasji oraz przeprowadzone warsztaty, a przedszkolakom, wychowawczyniom i opiekunkom za wspólnie spędzony czas i inspirującą zabawę.

Wystawę podziwiać można do połowy czerwca.

Fot. Anna M. Kędzior.