Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

W piękny, słoneczny poranek 6 października zawitała do radłowskiej biblioteki autorka i ilustratorka wielu książek dla dzieci – Eliza Piotrowska. Pani Eliza przywiozła ze sobą zapas słońca i ciepła, ponieważ przyleciała wprost z gorącej Brazylii.  Ujęła wszystkich radością i uśmiechem oraz zaangażowaniem z jakim prezentowała najmłodszej publiczności swoje książki.

Na spotkanie z autorką przygód m.in. „Tupcia – Chrupcia” i „Cioci Jadzi” przybyły przedszkolaki z Radłowa oraz Niwki wraz z wychowawcami i opiekunkami. Dzieci dobrze znały przygody Tupcia – Chrupcia, co udowodniły odpowiadając na zadane pytania, zapoznały się też z maskotką jaką zaprezentowała Pani Eliza – była to pięknie wykonana, szydełkowa laleczka przedstawiająca bohaterkę znanej serii książek o „Cioci Jadzi”.

Po prezentacji książek, wielu zadanych pytaniach, przyszedł czas na zakup książek, autografy i wspólne zdjęcia. Dzieci jeszcze długo z przyjemnością wspominać będą spotkanie z autorką, a po przygody „Tupcia – Chrupcia”, czy „Cioci Jadzi” mogą zawsze sięgnąć odwiedzając naszą bibliotekę.

Spotkanie realizowane w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2022”.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

 

Fot. Anna M. Kędzior