Aktualności

Salonik literacki

 

W czwartkowe popołudnie 31 marca już po raz trzeci nasza biblioteka gościła sympatyków Saloniku literackiego i Dyskusyjnego Klubu Książki. W miłej atmosferze, przy kawie, herbacie i serniku zapoznaliśmy się z poezją Pani Agnieszki Seremet. Wiersze autorki pisane na przestrzeni kilku lat są afirmacją życia, zachwytem nad pięknem przyrody i refleksją nad kondycją człowieka. W swoich utworach Pani Agnieszka często nawiązuje do muzyki – harmonii dźwięków i życia jako melodii lub kakofonii bezładnych dźwięków. Umiłowanie natury i chęć jej ochrony najpełniej oddaje jeden z wierszy autorki z 2016 roku:

 

„Szafrany”

 

Blisko od Radłowa,

na brzeźnickiej roli,

rośnie szafranowa

łąka z własnej woli.

Szafranowe pole,

krokusików las.

Szafranowe dzieci

przyszedł dobry czas,

żeby dar natury

chronić z całych sił,

żeby krokus naszą

 wizytówką był.

 

 Agnieszka Seremet

 

Klubowicze DKK, którzy przeczytali już pierwsze z nadesłanych książek podzielili się swoimi wrażeniami na ich temat. A omawiane były: „Humorem i (u)śmiechem” Szymona Wróbla, „Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek” Mary Ann Shaffer i Annie Barrows oraz „Wstręt do tulipanów” Richarda Lourie.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do dołączenia do grona bywalców Saloniku literackiego i Dyskusyjnego Klubu Książki, a kolejne spotkanie 28 kwietnia.

Tekst. M. Kapera – Patuła

Fot. K. Baran, M. Kapera – Patuła