„Partnerstwo dla książki” 2022 – dofinansowanie z MKiDN

Z radością Państwa informujemy, że wniosek Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie ramach programu „Partnerstwo dla książki” 2022 został pozytywnie rozpatrzony, a tym samym otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 37 tys. ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dzięki temu Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Radłowie wraz z filiami będzie podejmować działania animujące czytelnictwo. Spotkania autorskie, warsztaty, konkursy to tylko niektóre z podejmowanych inicjatyw. Celem zadania jest popularyzacja literatury i czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów oraz integracja lokalnej społeczności. Zadanie wpisuje się w potrzeby mieszkańców naszej gminy. Dziękujemy Panu Posłowi Wiesławowi Krajewskiemu za szczególne zaangażowanie w sprawy gminy Radłów i wspieranie naszych inicjatyw.