Pani Wiktoria Mosio – Radłowski Mistrz Języka Ojczystego Roku 2021

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, przypadającego dnia 21 lutego, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Radłowie zaprosiła mieszkańców gminy do udziału w Turnieju o Tytuł Radłowskiego Mistrza Języka Ojczystego Roku 2021. Tegoroczna edycja odbyła się w formie online. Turniej polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru składającego się z 20 pytań, które dotyczyły ogólnej znajomości języka polskiego (ortografia, gramatyka, literatura, nauka o języku) i przesłaniu prawidłowych odpowiedzi na adres mailowy biblioteki. Jako pierwsza wszystkich poprawnych odpowiedzi udzieliła pani Wiktoria Mosio z Radłowa, zdobywając tym samym tytuł Radłowskiego Mistrza Języka Ojczystego Roku 2021. Serdecznie gratulujemy pani Wiktorii. Nagrodą w konkursie jest książka pt. „1000 słów” J. Bralczyka, dyplom, firmowy kubek i zakładka do książki.

Cieszymy się, że turniej spotkał się z dużym zainteresowaniem. Kilka osób uzyskało również maksymalną liczbę punktów, jednak ich odpowiedzi wpłynęły nieco później. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w turnieju i gratulujemy wiedzy.

Poniżej zamieszczamy plik z odpowiedziami do testu.

Odpowiedzi-do-testu-1