Oryginalne egzemplarze Kuryera w bibliotece

Pan Józef Mazoń – radłowianin na stałe zamieszkały w Krakowie podarował naszej bibliotece kilkanaście egz. ogólnopolskiego Ilustrowanego Kuryera Codziennego z lat 30-tych 20 w. Lektura prasy z tamtych lat, to niezwykła podróż w czasie i historii naszego regionu i Polski. Zapraszamy koneserów i miłośników historii do skorzystania z niecodziennej oferty.

Ilustrowany Kuryer Codzienny – polskie wydawnictwo i koncern prasowy działające w latach 1910–1939 w Krakowie. Założycielem i właścicielem koncernu był Marian Dąbrowski. W okresie dwudziestolecia międzywojennego przedsiębiorstwo było największym polskim koncernem prasowym, a jednorazowy nakład wydawanych przez nie tytułów wynosił ponad 400 000 egzemplarzy.