Aktualności

O zagrożeniach w sieci

W siedzibie radłowskiej biblioteki odbyło się bardzo potrzebne spotkanie edukacyjne na temat zagrożeń czyhających na dzieci w sieci internetowej.

W czasie spotkania Olga Żabieńska z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie,  przestrzegała przed poważnymi skutkami nieprawidłowego korzystania z Internetu, jak również dawała wskazówki co zrobić, gdy dziecko padnie ofiarą cyberprzemocy. Natomiast Maksymilian Pochroń – informatyk z Urzędu Miejskiego w Radłowie, wygłosił pouczającą prelekcję jak zabezpieczyć komputer, by dziecko nie miało dostępu do niebezpiecznych treści.

W spotkaniu, którego celem było pogłębienie wiedzy na temat zagrożeń w sieci oraz kontrolowanego korzystania z komputerów przez dzieci, wzięli udział dyrektorzy instytucji z terenu gminy, nauczyciele i rodzice. Dla uczestników spotkania przygotowano specjalne broszury informacyjne.

Organizatorem spotkania był Miejsko-Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Radłowie, który realizuje projekt socjalny pn. „Wiem! Reaguję! – zagrożenia dla dzieci w Internecie”.