Nowy cykl spotkań „Radłowianie z pasją” otwarty

Pani Marta Tutaj rozpoczęła 27 kwietnia nowy cykl spotkań w radłowskiej bibliotece „Radłowianie z pasją”, który dedykujemy osobom stąd, naszym mieszkańcom, rozwijającym przeróżne pasje,
o których żyjąc tuż obok nawet nie wiemy.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach spotkań Saloniku literackiego i Dyskusyjnego Klubu Książki.

Pani Marta jest znaną dziennikarką, filmoznawcą i podróżniczką, i o podróżach właśnie zechciała nam opowiedzieć. Jak sama mówi – lubi podróżować do miejsc jeszcze niezadeptanych,
nie wybiera kierunków „all inclusive”, ale takie w których przyroda jest nadal głównym gospodarzem, a rdzenni mieszkańcy są dominującą nacją. Kocha wyspy, ponieważ na wyspach ze względu na izolację często flora i fauna ewoluuje w formy charakterystyczne tylko dla danego miejsca, na wyspach zachowują się również gatunki endemiczne.
Pani Marta zabrała nas w podróż na Madagaskar, wyspy Galapagos, Borneo oraz Cejlon, pływaliśmy z nią po Nilu. Prezentowane zdjęcia zachwycały egzotyką, bujnością przyrody, odmiennością kultury, a snute przez autorkę opowieści budziły ciekawość, bawiły i wzruszały. Pani Marta pokazała słuchaczom także kilka drobnych pamiątek przywiezionych z podróży, a wśród nich nieduży notatnik, o pięknych, kremowych karteczkach wykonany z łajna słonia, a nabyty na Cejlonie.
Pani Marta Tutaj odwiedza odległe zakątki świata, które niewielu z nas zobaczy, a które warte są oglądania. Serdecznie dziękujemy autorce za przybliżenie nam świata tak egzotycznego
i odmiennego.

Mieszkańców zaś zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 25 maja o godzinie 17.00, a którego gościem będzie Pani Sabina Jakubowska, autorka książki pt. „Akuszerki”.

Fot. Anna M. Kędzior