Aktualności

NOWOŚCI WYDAWNICZE

 
Dzięki rekordowej dotacji z budżetu Miasto i Gmina Radłów w wysokości ponad 30 tys. złotych w bieżącym roku Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna im. prof. Franciszka Ziejki w Radłowie wraz z filiami wzbogaca się o najnowsze pozycje książkowe oraz audiobooki.
W imieniu Czytelników i własnym SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za hojność i liczymy, że w przyszłych latach będziemy się cieszyć z równie wysokich dotacji.
Ponadto w ramach otrzymanego dofinansowania w wysokości : 16 153,00 złotych pozyskane ze środków MKiDN w ramach zadania pod nazwą „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na
zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0” .
Celem wieloletniego programu, jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Dodatkowo, w ramach Priorytetu 1, możliwy jest zakup usług zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków.
„Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”