Aktualności

Niezwykła lekcja w bibliotece

Astrid Lindgren, Pippi Pończoszanka oraz Emil ze Smalandii powitali trzecioklasistów i ich wychowawczynię Panią Danutę Sygnarowicz na lekcji bibliotecznej poświęconej twórczości szwedzkiej pisarki.

Zaskoczenie malujące się na twarzach szybko przeszło w radość i uśmiech gdyż dzieci bezbłędnie rozpoznały książkowych bohaterów.  Z przygotowanych informacji uczniowie odtworzyli życiorys tej niezwykle popularnej autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Dużo uwagi poświęcono „Dzieciom z Bullerbyn”- lekturze niedawno omawianej w szkole. Znajomość książki była wręcz zdumiewająca, dzieci znały odpowiedź na każde zadane pytanie. Opowiedziały o fragmentach, które najbardziej ich zaciekawiły, o swoich pasjach i zainteresowaniach.

Następnie zapoznały się z innymi książkami Astrid Lindgren dostępnymi w radłowskiej bibliotece oraz audiobookami.  Z radością i zaangażowaniem ułożyły kolorowe puzzle przedstawiające widok Bullerbyn. W międzyczasie z zachwytem podziwiały wiosenną wystawę malarstwa i stroików świątecznych Pani Anny Kędzior prezentowaną w naszej bibliotece.

Spotkanie spontanicznie zbiegło się w czasie z obchodzonym 3 marca Międzynarodowym Dniem Pisarzy i Pisarek, a zakończyło się wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.

Serdecznie dziękujemy uczniom i Pani Danucie Sygnarowicz za wspólną lekcję i podarowane kwiaty.

 

Fot. Anna M. Kędzior