Aktualności

Narodowe Czytanie 2023- „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

W piątkowy wieczór 15 września na Sali widowiskowej Domu Kultury  w Biskupicach Radłowskich odbyła    się 12 odsłona akcji „Narodowego Czytania”.  Niestety w tym roku odbyło się ono w innym niż przewidziano terminie i w innych okolicznościach- odroczone w naszej gminie z powodu żałoby po ś.p. Wiesławie Armatysie – wiceburmistrzu Radłowa.

 Pomimo tak smutnych wydarzeń uczciliśmy święto literatury polskiej. W obecności pana burmistrza Zbigniewa Mączki, pani Barbary Marcinkowskiej- Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, sołtysa Biskupic Radłowskich pana Kazimierza Sarneckiego oraz przybyłych mieszkańców odczytano list wystosowany na tą okoliczność przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. List odczytała pani Marta Marcinkowska- bibliotekarka z Biskupic Radłowskich.

Krótką genezę powstania „Nad Niemnem” przedstawiła pani Magdalena Kapera-Patuła- bibliotekarka  z Radłowa, a przygotowane fragmenty powieści zaprezentowali członkowie Zespołu Ludowego „Biskupianie”: Vanessa Moskal oraz Michał i Jakub Koziara.

Serdecznie dziękujemy Zespołowi „Biskupianie” wraz z prowadzącą panią Lucyną Bojan za coroczne towarzyszenie w „Narodowym Czytaniu”.

Egzemplarze „Nad Niemnem” można podbić w radłowskiej bibliotece okolicznościową pieczęcią.

Lekturą „Narodowego Czytania” w 2024 roku będzie „Kordian” Juliusza Słowackiego, a my już teraz serdecznie zapraszamy.