Małopolska Nagroda Poetycka „ŹRÓDŁO”– wyróżnienie honorowe dla naszej bibliotekarki

W czasie uroczystej gali finałowej Małopolskiej Nagrody Poetyckiej „Źródło” edycji VI i „Małe Źródło” edycji II, pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego, której organizatorem jest Centrum Sztuki Mościce i Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie poznaliśmy laureatów konkursów poetyckich.

Wśród nagrodzonych poetów z całej Polski, jak i mieszkających na co dzień poza granicami naszego kraju (w Holandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec etc.) wyróżnieniem honorowym nagrodzono Magdalenę Kaperę – Patułę, która z przyczyn zdrowotnych nie mogła wziąć udziału w uroczystej gali.

Wiersz pt. „Warszawa 1944” dostrzeżony spośród 220 nadesłanych zestawów wierszy, spotkał się z uznaniem jury w skład, którego weszli: Józef Baran (przewodniczący), Beata Paluch, Adam Ziemianin, Jadwiga Malina (członkowie Jury).

Naszej koleżance serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w konkursach poetyckich.

Z nagrodzonymi utworami tegorocznej edycji konkursu literackiego można się zapoznać sięgając po ich zbiór dostępny w naszej bibliotece.

Fot. Anna M. Kędzior