Konkurs Czytelniczy dla Najmłodszych

Drodzy Młodzi Czytelnicy przygotowaliśmy dla Was kolejny Konkurs Literacki. Zapraszamy. 

Udział  w konkursie jest jednoznaczny ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

 

Oto konkursowe fragmenty:  

1. „Łupina orzecha włoskiego służyła jej za kołyskę, błękitne płatki fiołków zastępowały materace, a płatek róży- kołdrę”

 

2. „Nie ma już chaty. Na jej miejscu stoi piękny, murowany biały dom z dużymi oknami i solidnym dachem. Przed domem żona wystrojona, ale jakaś niezadowolona i nadęta”

 

3. „Gdy sfrunęło na wodę, łabędzie zobaczyły je i, szumiąc skrzydłami, popłynęły mu naprzeciw. Przerażone stworzenie pochyliło głowę, czekając na śmierć, ale cóż ujrzało w wodzie? Swoje własne odbicie, ale jakże odmienione!”

 

4. „Nagle zegar wybił kwadrans przed dwunastą. Dziewczynka niepostrzeżenie wymknęła się z pałacu, wsiadła do karety i wróciła do domu. Ledwie dojechała, a znikł pojazd, stangret, piękne konie, nawet sukienka i złote buciki”

 

5. „I dał tkaczom tyle złotych nici i najlepszego jedwabiu, ile tylko sobie życzyli. Nie wiedział jednak cesarz, że nigdy nie trudnili się oni tkactwem, ani krojem czy szyciem”

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Rozmiar czcionki
Włącz kontrast