Pocztówka z 1914 roku wydrukowana w Radłowie

Kolejna, niezwykła gratka kolekcjonerska trafiła do zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radłowie.  Darczyńcą jest Ireneusz Banek – pasjonata historii z Rudki.  Tym razem przekazał nam pocztówkę  ukazującą kościół w Radłowie i jego otoczenie przed zniszczeniami  I wojny światowej. Nadawca pocztówki, zapewne czeski żołnierz, zapisał datę korespondencji:  27 sierpnia 1914 r.  Ciekawostką tego unikatowego dokumentu jest informacja wydawnicza pocztówki.  Ukazała się bowiem nakładem C.K. Głównej Trafiki w Radłowie! Dzięki dobrze zachowanemu dokumentowi mamy jeden z głównych obrazów  urbanistycznych miasta sprzed I wojny św.

Panu Ireneuszowi Bankowi bardzo dziękujemy za dotychczasową współpracę oraz kolejny już, niezwykle interesujący dokument historyczny przekazany naszej bibliotece.