Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków „Lokomotywa i inne wiersze” Juliana Tuwima- rozstrzygnięty

Krzepkie rzepki wyrosły w radłowskiej bibliotece, w otoczeniu kotków, śpiewających słowików, plotkującego ptactwa. Przechadzały się między rzepkami Zosie Samosie, Rycerz Krzykalski, Bambo, Grześ- gubiący piasek z worka, a także Grześ, który okłamywał ciocię, Pan Hilary poszukujący  okularów oraz wiele innych postaci. A wszystkich bohaterów wierszy Juliana Tuwima ciągnęła lokomotywa.

„Lokomotywa i inne wiersze” Juliana Tuwima. Taki tytuł nosił tegoroczny Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków, w którym udział wzięło 33 uczestników ze wszystkich przedszkoli      z terenu gminy Radłów.

Bardzo cieszy nas, że konkurs na stałe wpisał się w obchody Tygodnia Bibliotek. Pięknie deklamowane wiersze, tematyczne stroje, rekwizyty, które przyniosły ze sobą dzieci sprawiły, iż komisja konkursowa w składzie: pani Karolina Masło- przewodnicząca, pani Iwona Pochroń-Wierzbicka oraz pani Barbara Marcinkowska, miała bardzo trudne zadanie.

Biorąc to pod uwagę jury postanowiło przyznać pięć równorzędnych wyróżnień dla:

Anny Maćkiewicz- za wiersz „Bambo” (Niepubliczne Przedszkole w Zdrochcu)

Mileny Radlińskiej- za wiersz „Zosia Samosia” (Niepubliczne Przedszkole w Zdrochcu)

Aleksandry Wróbel- za wiersz „Spóźniony słowik” (Publiczne Przedszkole w Radłowie)

Zuzanny Kwapniewskiej- za wiersz „Zosia Samosia” (Publiczne przedszkole w Zabawie)

Artura Kurzawskiego- za wiersz „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” (Niepubliczne Przedszkole w Biskupicach Radłowskich).

Nagrodzono trzy recytacje, przyznając I,II i III miejsce:

I miejsce- Milena Połetek- za wiersz „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” (Niepubliczne Przedszkole     w Pasiece Otfinowskiej)

II miejsce- Igor Pyrczak- za wiersz „Lokomotywa” (Publiczne Przedszkole w Woli Radłowskiej)

III miejsce- Laura Żmuda- za wiersz „Rzepka” (Niepubliczne Przedszkole w Niwce)

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone okolicznościowymi upominkami i dyplomami, które wręczył Pan Burmistrz Mateusz Borowiec.

Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz opiekunom w przedszkolach za tak wspaniałe przygotowanie dzieci. Wszystkim zaś deklamującym gratulujemy odwagi, pięknych recytacji i zachęcamy do kolejnych występów.