„25 lat w Oriencie- spotkanie z Tanyą Valko

25 lat w Oriencie- pod takim tytułem odbyło się wczorajsze spotkanie (13 maja) z autorką „Arabskiej Sagi”- panią Tanyą Valko oraz panem Igorem Kaczmarczykiem, również pisarzem, autorem książek: „We władzy szejka” i „Islamskie fatum”. Pani Tanya promowała najnowszą książkę pt. „Arabskie łzy”.
Słuchacze przybyli na spotkanie mieli okazję zapoznać się z kulturą krajów Orientu, przełamać stereotypy dotyczące ich mieszkańców, porozmawiać z autorami, którzy pracując wiele lat na placówkach dyplomatycznych z bliska i „od kuchni” poznali zwyczaje, a także mentalność muzułmanów.

Serdecznie dziękujemy pani Tanyi Valko oraz panu Igorowi Kaczmarczykowi za sporą dawkę wiedzy, ciekawe spotkanie, a słuchaczom za przybycie i docenianie zaangażowania w naszą pracę.

Spotkanie, jako jedno z cyklu bibliotecznych wydarzeń wpisuje się w obchody XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
Spotkanie zorganizowano w ramach VI Edycji Budżetu Obywatelskiego.