Aktualności

Eliza Piotrowska – spotkania autorskie

Już 6 i 7 października 2022r. przedszkolaki z terenu naszej gminy spotkają się z autorką m.in. ulubionej serii bajek o Tupciu Chrupciu i Cioci Jadzi. 
Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie zaprasza  na Spotkania autorskie z Elizą Piotrowską, które odbędą się:

6 października w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej im. prof. Franciszka Ziejki w Radłowie o godz. 9.45 oraz w Filii w Wał-Rudzie o godz. 11.00

7 października w Filii w Marcinkowicach  o godz. 9.45 i w Filii w Biskupicach Radłowskich o godz. 11.30.

 

Spotkania realizowane w ramach programu „ Partnerstwo dla książki 2022”.

 

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

 

 

 

 

Fot. Jarosław Czapulak

Eliza Piotrowska – autorka i ilustratorka bajek dla dzieci, tłumacz języka włoskiego, krytyk sztuki. Absolwentka Wydziału Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie. W latach 2001–2003 pracownik Muzeum Narodowego w Poznaniu, gdzie wspólnie z Pauliną Broniewską stworzyła Muzealną Akademię Dziecięcą, przedsięwzięcie wyróżnione w Konkursie Muzealne Wydarzenie Roku Sybilla organizowanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka polskich i włoskich tekstów krytycznych z dziedziny historii sztuki dawnej i współczesnej. W latach 2002–2011 mieszkała w Rzymie. Od 2011 roku mieszka w Brazylii.

W końcu lat 80. wieku została dostrzeżona i poprowadzona przez Danutę Wawiłow, dzięki której jej wiersze zaczęły pojawiać się w czasopismach dla dzieci i młodzieży oraz antologiach młodych poetów. W latach 90. była członkinią KLAN-u (Klubu Ludzi Artystycznie Niewyżytych), organizacji powołanej przez Danutę Wawiłow, zrzeszającej młodych, utalentowanych poetów z całej Polski. Współpracuje z czasopismami dla dzieci („Świerszczyk”, „Mały Przewodnik Katolicki”, w latach 2004–2009 „Miś”) i pismami dla dorosłych, poświęconymi literaturze dziecięcej („Guliwer”, „Ryms”). Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich i plastycznych oraz inicjatyw edukacyjnych.