Brawa dla księdza Buryły

Wzruszające spotkanie z poetą ks. Wacławem Buryłą, pełne przykładów z codziennego życia i nieustannych, życiowych wyborów. Żywa lekcja postępowania, stosunku człowieka do człowieka. Mnóstwo autentycznych przykładów, które naprowadzają na właściwe ścieżki życiowe. Bardzo potrzebne, wartościowe i mamy nadzieję owocne spotkanie, które przyniesie zapewne – zwłaszcza młodzieży – wiele podpowiedzi jak we współczesnym świecie działać, żyć zgodnie z etyką człowieczeństwa.

Niecodzienny poeta spotkał się z młodzieżą gimnazjalną z Radłowa, Przybysławic, Zabawy, Woli Radłowskiej i mieszkańcami naszego miasta. Współorganizatorem spotkania był Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Radłów kierowany przez Konrada Rudzińskiego, a o oprawę muzyczną poetyckiego spotkania zadbał Paweł Jachimek – nauczyciel Publicznego Gimnazjum w Radłowie.

– Szczytem jest każdy z nas – a więc ten, kto próbuje wspiąć się na wyżynę zrozumienia, przebaczenia i pojednania, kto stara się pokonać własną niemożność i przeobrazić, pisząc wiersze dla wspólnego dobra… Między innymi za te słowa, młodzież podziękowała księdzu brawami, a wiceburmistrz Wiesław Armatys wręczył poecie pamiątkowe publikacje o ziemi radłowskiej.

Spotkanie odbyło się 19 października 2016 r. w siedzibie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Radłowie, w ramach zadania „Z gwiazdami zaczytani” realizowanego                          i finansowanego w I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Rozmiar czcionki
Włącz kontrast