Biblioteka Marcinkowice. Strażnica – lokalne centrum kultury

Gościem naszej biblioteki był Krzysztof Woźniak – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Przybysławicach.

Do świąteczno-noworocznych życzeń dołączył dla nas barwny, edukacyjny i funkcjonalny kalendarz, druk reklamowy jednostki zachęcający młodych do wstępowania w szeregi jednostki oraz „firmową” świąteczną bombkę w drewnie wykonaną.

Jak nas poinformował Prezes: – jednostka czyni starania, aby w jej szeregi wstępowała młodzież. Dla niej to w strażnicy organizowana jest przestrzeń do wspólnego spędzania wolnego czasu. Mamy bilard, dart i piłkarzyki. Oglądamy wspólnie ważne wydarzenia sportowe. Marzymy o tym, by strażnica była dla naszej miejscowości, takim lokalnym centrum kultury i rozrywki. Mamy wielu sprzymierzeńców, co widać (galeria sponsorów)  na strażackim kalendarzu – dodaje z satysfakcją Prezes K. Woźniak.

Bardzo dziękujemy Prezesowi za życzenia i świąteczne upominki. Przybysławickim fajermanom życzymy Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz realizacji super pomysłów!

Tekst i fot. Zbigniew Marcinkowski