Biblioteka Marcinkowice. Relacja ze spotkania z pisarką Renatą Piątkowską

Nasza biblioteka gościła Renatę Piątkowską – jedną z najbardziej znanych, popularnych i cenionych współczesnych polskich autorek książek dla dzieci i młodzieży. Autorce towarzyszyła lektor Malwina Kożurno. Dodatkową atrakcją spotkania była wystawa rzeźby Adama Tomczyka, która dodała przestrzeni bibliotecznej wyjątkowego klimatu.

Tematem spotkania była książka „Która to Malala”, czyli historia dziewczynki, która chciała chodzić do szkoły. Powieść nominowana do prestiżowej nagrody literackiej IBBY oraz wpisana na Złotą Listę Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Autorka w interesujący sposób zaprezentowała powieść i jej główną bohaterkę, a lektor Malwina Kożurno, w aktorski sposób przedstawiała fragmenty książki.

Celem spotkania było zapoznanie młodzieży z Malalą jedynym na świecie dzieckiem, które otrzymało Pokojową Nagrodę Nobla. Spotkanie odbyło się 3 października 2022 r., w siedzibie Biblioteki w Marcinkowicach, na które zaproszono młodzież z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przybysławicach i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Zdrochcu.

Projekt finansowany z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach 5. Edycji Budżetu Obywatelskiego.

Tekst i fot. Zbigniew Marcinkowski