Biblioteka Marcinkowice. Biblioteczka plenerowa nad stawem

Mieszkańcy Przybysławic mogą już korzystać z plenerowej biblioteczki. Można tu czytać publikacje na miejscu, wypożyczać do domu, jak równiej wzbogacać biblioteczkę o nowe pozycje z własnych zasobów. Podobne plenerowe punkty dostępu do książek działają i cieszą się popularnością w krajach zachodnich i coraz bardziej w Polsce.

Za pomoc w zorganizowaniu biblioteczki pragniemy podziękować następującym osobom:

– pisarzowi Adamowi Tomczykowi (zakup materiałów, wykonanie półki, lakierowanie i jej montaż  oraz przekazanie legend ziemi radłowskiej z autorską dedykacją dla czytelników biblioteczki plenerowej,

–  dyrektorowi „Witospolu” Józefowi Szwiecowi za trzy książki wydane przez jego firmę,

– Małgorzacie Woźniak, radnej RM w Radłowie za wspieranie działań i przekazanie książki,

– poetce Irenie Niedzielko za dwa tomiki wierszy,

– pisarzowi Władysławowi Kurtyce za książkę „Wierzchosławice – z dziejów wsi”,

– Mateuszowi Michalskiemu, za książkę współautorska z dedykacją,

– oraz pisarzowi Stanisławowi Marii Jankowskiemu i Marianowi Klimkowi – za setki książek.

Mieszkańcom Przybysławic życzymy milej lektury i wytchnienia, w tym urokliwym zakątku Przybysławic!

Tekst i fot. Zbigniew Marcinkowski