2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto, które obchodzimy 2 kwietnia, w dniu urodzin duńskiego powieściopisarza Hansa Christiana Andersena. Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe dorosłe życie. Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz promocję czytelnictwa wśród najmłodszych. Zachęcamy Rodziców do codziennego czytania dzieciom. Ponieważ Biblioteka obecnie nie obsługuje Czytelników i nie ma możliwości wypożyczania książek, zachęcamy do korzystania z domowych zasobów bibliotecznych jak również do czytania książek w wersji on-line.