Aktualności

Znajdziesz mnie w bibliotece – Kolekcja starej fotografii 

Oprócz tego co najbardziej oczywiste do znalezienia w bibliotece, czyli wszelkiego rodzaju ksiąg, książeczek, albumów itp., mamy też inne perełki często związane z regionem. Do naszych cennych zasobów należą stare fotografie, które Państwu od czasu do czasu prezentujemy online.

Dzięki naszym darczyńcom, do których ostatnio dołączył pan Janusz Zydroń, możemy Państwa zapraszać do Krainy Wspomnień i prezentować radłowskie scenki rodzajowe sprzed nawet stu lat. Wśród kolekcji starych zdjęć najczęściej polecamy te związane z radłowskimi instytucjami, szkołami, dworem, folwarkiem, kościołem, ale najciekawsze to te, na których rozpoznacie Państwo często swoich przodków, przyjaciół, nauczycieli, księży.

Prezentowana dzisiaj część kolekcji, przekazana przez pana Janusza Zydronia, związana jest z pałacem Dolańskich. Choć czas powstania tych fotografii dzieli może kilkadziesiąt lat, to pochodzą one z dwóch różnych epok: pierwsza to czasy świetności pałacu Dolańskich, a druga to już powojenny czas, kiedy mieściło się tam liceum. Dziękujemy Panu Januszowi za historyczne fotografie, za życzliwość i wzbogacenie bibliotecznej kolekcji fotografii z przeszłości.