Znajdziesz mnie w bibliotece – Kolekcja drewnianych ptaków

Następną nieoczywistą jak na biblioteczne zbiory kolekcją, którą chcemy Państwu zaprezentować podczas tegorocznego Tygodnia Bibliotek, jest pokaźny zbiór kolorowych drewnianych ptaków,  autorstwa miejscowego ludowego artysty rzeźbiarza, pana Andrzeja Kwapniewskiego.

Dzięki tej niecodziennej ornitologicznej wystawie możemy nawet  prowadzić swoiste  lekcje przyrody, bowiem drewniane okazy w stu procentach odwzorowują te naturalne; ich kolorystyka, wielkość, cechy charakterystyczne danego gatunku są idealnie oddane, a ponadto dla naszej pewności twórca pod każdym eksponatem umieścił jego nazwę.

Dzięki tej stałej wystawie wnętrze książnicy stało się kolorowe i przyjazne dla Czytelników, zwłaszcza tych najmłodszych, którzy z zainteresowaniem śledzą naszą ptaszarnię.

Fot. Anna M. Kędzior