Aktualności

Ziemia Święta z siostrą Iwoną Żurawską

Taki tytuł miało czwartkowe spotkanie w bibliotece (14 grudnia), na którym siostra Iwona ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego opowiedziała o swoich wrażeniach/impresjach z majowej podróży do Ziemi Świętej. Wspaniałe zdjęcia, barwne opisy miejsc i ludzi oraz głębokie doświadczenie obecności Boga w tym szczególnym dla wielu religii miejscu pozwoliły słuchaczom niemal fizycznie poczuć Jerozolimę.

Jak sama siostra mówiła: „Chciałam pochodzić śladami Jezusa i Maryi. Nie miałam planu, mówiłam Aniele Stróżu prowadź mnie- i prowadził. Zobaczyłam bardzo wiele, byłam tam około miesiąca. Pierwsze wrażenie- ciepło, bardzo ciepło, gorąco (temperatura dochodziła do 40 stopni).Mnóstwo ludzi- różnych ras, języków, wyznań, człowiek czuje się jak w tyglu. W Bazylice Grobu Pańskiego jest ogromny zgiełk, tłok, ciężko o wyciszenie, czy kontemplację. Sama kolejka do grobu to ok. 3 godziny stania. Uliczki Starej Jerozolimy są bardzo wąskie, tłoczne, pielgrzymi się modlą, a handlarze nawołują z każdego straganu. Ale „czuć”, że tu chodził sam Bóg- w tych starych kamieniach, w poskręcanych oliwnych drzewkach, nad brzegiem Jordanu.”

Wspaniałe było to spotkanie, chciałoby się odwiedzić Ziemię Świętą, ale w najbliższym czasie pewnie nie będzie to możliwe. Dziękujemy siostrze Iwonie, że chociaż w ten sposób zabrała nas w podróż do niej.