Zaduszki poetyckie z pieśniarką i poetką romską Teresą Mirgą oraz zespołem „Kałe Bała”.

W piątkowy wieczór 3 listopada w radłowskim MCK rozbrzmiały tęskne nuty cygańskich melodii. Piękny, barwny głos drobnej kobiety w akompaniamencie gitar, akordeonu i cajonu zachwycił publiczność, a niektórych porwał do tańca. W utworach wykonywanych w języku romskim wyczuwało się atmosferę taboru jadącego w nieznane, rżenie koni, żar ogniska i tęsknotę za nieograniczoną wolnością.

Spotkanie wspaniale poprowadził pan Paweł Jachimek, który na początku zaprezentował kilka wierszy pani Teresy Mirgi. Słuchaczy czekała również miła niespodzianka: kilka swoich wierszy przeczytał Jakub Nalepa- uczeń kl. VII Szkoły Podstawowej z Radłowa, wysublimowanych i bardzo dojrzałych emocjonalnie, które spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie, a nieobecni niech żałują.

Spotkanie odbyło się w ramach Programu „Partnerstwo dla książki 2023”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Fot. Anna M. Kędzior