Wystawa fotografii Tatiany Szwiec i Iwony Pojasek

„Biskupianie” w obiektywie

W przestrzeni bibliotecznej i w ratuszowej Galerii im. profesor Kraskowskiej-Nitsch, prezentowanych jest ponad sześćdziesiąt fotografii ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Biskupianie”, autorstwa Tatiany Szwiec i Iwony Pojasek.

Fotografie ukazują nie tylko barwne stroje zespołu, ale również piękne miejsca radłowskiej gminy.

Wysmakowane ujęcia mają też wymiar archiwalny – uwieczniły stare domy, stodoły, zagrody, studnie, płoty i dawne narzędzia codziennego użytku. Warto zajrzeć do biblioteki i podziwiać piękno zatrzymane w kadrach. Wystawa będzie prezentowana do końca kwietnia br. roku.