Aktualności

WAŁ-RUDA. Przedszkolaki w bibliotece

Wprowadzanie najmłodszych w świat dziecięcej literatury rozpoczyna się od wczesnych lat życia. Już małe dzieci z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Wizyta w bibliotece umożliwia bezpośredni kontakt z książką, rozbudza zainteresowania czytelnicze, przybliża piękną literaturę dziecięcą i jej autorów.

Na takie właśnie spotkanie dzieci z Publicznego Przedszkola w Zabawie, wraz z przedszkolankami: Jadwigą Cygan, Katarzyną Lechowicz i Joanną Kucembą, zaproszone zostały do jednej z najładniejszych bibliotek w gminie – nowej Fili bibliotecznej  w Wał-Rudzie. Dla wielu z nich, była to pierwsza wizyta w miejscu, gdzie znajduje się mnóstwo książek. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Wysłuchały też kilku fragmentów bajek zaprezentowanych przez bibliotekarkę Annę Kosiatą.

Na zakończenie, sympatyczna grupa dzieci otrzymała w prezencie,  kolorowe zakładki do książek i różno smakowe lizaki. Obiecały też, że będą częściej  odwiedzać to ciekawe miejsce. Żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.

 

 Fot. Tatiana Szwiec