Aktualności

Czy to magia, czy nie magia

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Radłowie odbyło się spotkanie z pisarką Joanną Wachowiak w którym wzięli udział uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej wraz z wychowawcami z Zespołu Szkół w Radłowie. Spotkanie rozpoczęło realizację zadania czytelniczo-kulturalnego: „Spotkania z kulturą bliską i daleką”, w ramach 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.  

W trakcie spotkania autorka książek rozmawiała z dziećmi o sprawach nawiązujących do treści książek, zachęcała uczestników do uruchomienia własnej kreatywności, proponowała zabawy z wykorzystaniem wyobraźni. Przekonywała również, że niezwykłe rzeczy nie muszą zdarzać się tylko w bajkach czy snach: można je wymyślać. Młodzi czytelnicy z dużym zaangażowaniem słuchali opowieści autorki na temat napisanych przez nią książek i w sposób szczególny podziękowali pani Joannie za niezwykłe spotkanie. Książki Ewy Wachowiak dostępne są w radłowskiej bibliotece oraz w filiach na terenie gminy.

Joanna Wachowiak – doktor nauk humanistycznych, wykładowca na uniwersytecie. Swoje pierwsze utwory pisała dzieciństwie, dla brata. Jako autorka książek dla dzieci zadebiutowała w 2013 roku tytułem „Opowiastki dla małych uszu”. W roku 2014 „Kot kameleon” przyniósł nominację do literackiej nagrody IBBY Książka Roku. Rok później „Historyjki dla małych uszu” zdobyły nagrodę jury konkursu organizowanego przez portal granice.pl i tytuł „Najlepszej książki na wiosnę” w kategorii utworów dla najmłodszych. „Babę Blagę” wyróżniono w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren (2016 r.), a „Ala Baba” została nominowana do 24. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego (2017 r.).