„Uporczywa lustracja prof. Franciszka Ziejki”- spotkanie promujące publikację prof. Bogusława Górki

W piątkowe popołudnie 23 czerwca, w przeddzień rocznicy nadania imienia radłowskiej bibliotece prof. Franciszka Ziejki oraz w ramach III Światowego Zjazdu Radłowian Miejskie Centrum Kultury witało znamienitych gości. Na spotkanie z Bogusławem Górką- profesorem Uniwersytetu Gdańskiego i autorem książki „Uporczywa lustracja prof. Franciszka Ziejki” przybyli włodarze Miasta i Gminy Radłów, mieszkańcy, rodzina oraz znajomi profesora Ziejki, a także pracownicy naukowi Uniwersytetu Jagiellońskiego. Profesorowi Bogusławowi Górce towarzyszyła rodzina oraz znany krakowski adwokat- mecenas Stanisław Kłys, który pełnił rolę prowadzącego spotkanie. O życiu, pracy naukowej i społecznej zmarłego prof. Ziejki opowiedzieli jego najbliżsi współpracownicy- prof. Jan Michalik i prof. Anna Czabanowska-Wróbel, zaś autor książki- prof. Bogusław Górka oraz mecenas Stanisław Kłys uświadomili słuchaczom jak toczył się proces lustracyjny wobec osoby prof. Franciszka Ziejki i jaką cenę za to zapłacił. Obszerną relację z tego spotkania znajdą Państwo  w najbliższym numerze kwartalnika „Radło”.

Serdecznie dziękujemy profesorowi Górce za podarowanie niniejszej publikacji bibliotece, wkrótce zostanie włączona do zbiorów radłowskiej książnicy.