Uczniowie z Mikołajowic w radłowskiej bibliotece

W związku z poluzowaniem obostrzeń związanych z pandemią nasza książnica może już gościć u siebie niewielkie grupy  uczniów, przedszkolaków czy czytelników.

Prawdziwą przyjemnością była dla nas wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mikołajowicach. Bibliotekę odwiedziły wszystkie klasy, ponad sześćdziesięcioro uczniów wraz z wychowawczyniami,  działo się to jednak systematycznie w okresie trzech dni. Młodzież skorzystała w Miejskim Centrum Kultury z kręgielni, obejrzała w kinie ciekawy film, a potem odwiedziła  nas. Pochwaliliśmy się naszymi zbiorami, kolekcjami obrazów i ptaków, a także porozmawialiśmy z uczniami o książkach. Wygodne kanapy pozwoliły na chwilę odpoczynku, potem miłe fotki  i  jeszcze miniwycieczka do miejskiego parku, tak przyjemnego i  cienistego w te nareszcie skwarne południa.

Małomiasteczkowy klimat historycznego Radłowa spodobał się mikołajowiczanom, o czym z radością nas poinformowali. Obiecali odwiedzać naszą bibliotekę, na co panie wychowawczynie skromnie przypomniały o własnej szkolnej, która także chętnie by ich częściej gościła.

Mimo wszystko, do zobaczenia w radłowskiej bibliotece. Może w wakacje?