Trzy publikacje związane z kultem bł. Karoliny

Ireneusz Banek z Rudki ponownie obdarował naszą bibliotekę wartościowymi publikacjami, związanymi z naszą gminą. Tym razem przekazał trzy zakupione na aukcji publikacje dotyczące kultu bł. Karoliny Kózki. Wydawnictwa autorstwa  Fr. R. Biedronia  zatytułowane „Gwiazda Ludu” – obraz ludowy w 3. aktach : z melodiami ks. Franciszka Walczyńskiego, infułata, dziekana kapituły katedralnej na solo i chór 2-głosowy.

Jedno z wydań pochodzi z roku 1917, a dwa kolejne z roku 1930, z tym że jedna z nich opatrzona jest pieczęcią: Biblioteka S.D.M. Oratorium Wilno.

Publikacje cenne, zaświadczające o bardzo wcześnie rozwijającym się kulcie bł. Karoliny Kózki.

Ireneuszowi Bankowi przekazujemy serdeczne podziękowania za cenny dar!