Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto obchodzone na świecie od 1995 roku w dniu 23 kwietnia, jego celem jest szeroko rozumiana promocja czytelnictwa oraz ochrona własności intelektualnej. Inicjatorem obchodów jest UNESCO, a dodatkową atrakcją związaną ze światową promocją czytelnictwa jest każdego roku wybór miasta otrzymującego tytuł Światowej Stolicy Książki. To zaszczytne miano otrzymuje gród, który przygotował najlepszy program promocji czytelnictwa. Warto wspomnieć, że w historii przyznawania tego zaszczytu nasz Wrocław w 2016 roku rozsławiał nasz kraj pełniąc tę międzynarodową powinność. W tym roku honor ten przypadł stolicy Malezji-Kuala Lumpur.

Inne ważne międzynarodowe święta związane z książką to:

21 marca- Światowy Dzień Poezji,

2 kwietnia- Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci,

5 listopada- Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

W Polsce mamy także szereg innych świąt, np. obchodzony 8 maja Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy, które to wydarzenie celebrujemy cały tydzień, starając się przyciągnąć Czytelników, proponując ciekawe spotkania i inne atrakcje czytelnicze.

Dla naszych Czytelników największym świętem, chociaż nieformalnym i przypadającym w różnych porach roku, są dni, kiedy w naszej bibliotece pojawiają się setki nowości wydawniczych. Ten specyficzny błysk w oku i „zatopienie” w lekturze każą nam sądzić, że właśnie mamy do czynienia z radosnym książkobraniem.

W tym roku w związku z panującymi ograniczeniami, zachęcamy do  celebracji tego pięknego święta z dobrą książką w dłoniach!

Dla naszych najmłodszych Czytelników przygotowaliśmy Słuchowisko na święto książki. Zapraszamy.