Aktualności

Spotkanie z Justyną Bednarek

W Filii bibliotecznej w Marcinkowicach odbyło się „skarpetkowe” spotkanie z  autorką książek dla dzieci Justyną Bednarek z Warszawy. Autorka opowiedziała zebranym o swoich inspiracjach twórczych dotyczących jej najnowszej książki  „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Zdrochcu wraz z wychowawczyniami.

Autorka nawiązała świetny kontakt z młodą publicznością. Przeczytała  kilka fragmentów książki o przygodach „skarpetkowych” bohaterów, które wyruszyły w świat, robiąc przy tym karierę           i przeżywając niesamowite przygody. Dodatkowo pisarka przywiozła ze sobą rekwizyty w postaci kolorowych skarpet. Dzieci bardzo chętnie dyskutowały i tworzyły swoje historie. Z wielkim zapałem przystąpiły też do tworzenie plastycznych, własnych „skarpetkowych” postaci.

Justyna Bednarek – romanistka, dziennikarka i pisarka.  Jej „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” zostały uznane najlepszą książką dziecięcą 2015 roku w konkursie Empiku „Przecinek i Kropka”, zdobyły też Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy. Wcześniej zyskały również nominację w konkursie Książki Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani” II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.