Spotkanie autorskie z panem Józefem Baranem

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. prof. Franciszka Ziejki w Radłowie zaprasza na spotkanie autorskie z cenionym poetą i publicystą, krytykiem literackim i dziennikarzem panem Józefem Baranem, które odbędzie się 28 lipca o godz.18.00.

O poezji Józefa Barana Ryszard Kapuściński powiedział tak:

„ Tyle przeżyć dzięki tej poezji, tyle spokoju i łagodności…”

Józef Baran to autor ponad 30 książek poetyckich i prozatorskich, przetłumaczonych na co najmniej 20 języków, laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.  Autor tekstów śpiewanych przez „Stare Dobre Małżeństwo”, grupę „Pod Budą” i wielu innych artystów. Od 1989 roku wiersze poety obecne są w programie klas maturalnych.

Spotkanie poświęcone twórczości i dorobkowi poety będzie również promowało tomik „W wieku odlotowym” z 2020 roku, na który składają się wiersze z lat 2015-2020. Związane z przyrodą – borzęcińskie, ale też szpitalne – o cierpieniu, starości, śmierci. Wiersze o sensie i bezsensie życia, o miłości.

Spotkanie realizowane w ramach programu „ Partnerstwo dla książki 2022”.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”