Podziękowanie od Pary Prezydenckiej za udział w Narodowym Czytaniu „Ballad i Romansów”

Szanowni Państwo!

Serdecznie dziękujemy za udział w Narodowym Czytaniu Ballad i romansów. Bardzo się cieszymy, że wszyscy razem współtworzyliśmy to wspaniałe wydarzenie, które miało tak wielki zasięg.
Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania, dzięki któremu Narodowe Czytanie znów sprawiło wiele radości i dowiodło, że klasyka polskiej literatury pozostaje dla nas wciąż żywa i inspirująca i że nasz literacki kanon niezmiennie nas jednoczy.

Podczas tegorocznej odsłony Narodowego Czytania poezja Adama Mickiewicza rozbrzmiewała w tysiącach miejsc w Polsce i na całym świecie, odkrywając na nowo piękno polszczyzny i bogactwo kulturowe Rzeczpospolitej. Powszechna lektura Ballad i romansów stanowiła zarazem wyjątkowe uhonorowanie Roku Romantyzmu Polskiego, co jest dodatkowym walorem tej akcji i zasługuje na osobne docenienie.

Jako wyraz podziękowania i pamiątkę wspólnej lektury proszę przyjąć okolicznościowy egzemplarz Ballad i romansów, wzbogacony ilustracjami, które powstały specjalnie na Narodowe Czytanie 2022.
                                                                                                                                                                                                                                                                   Z wyrazami szacunku i sympatii
                                                                                                                                                                                                                                                                   Agata Kornhauser-Duda     Andrzej Duda

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Prof. Franciszka Ziejki w Radłowie serdecznie dziękuje Parze Prezydenckiej za list i podarowany bibliotece egzemplarz „Ballad i romansów”.
Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną edycję Narodowego Czytania, którego lekturą będzie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Fot. Anna M. Kędzior