Naukowe kuchenne rewolucje, czyli fizyk w kuchni

Wybuchowo i ekscytująco zakończyły się ferie 23 lutego w radłowskiej bibliotece, a to za sprawą naukowców z „Laboratorium Pana Korka”, którzy pod taką nazwą przygotowali wyjątkowe warsztaty. Pani Agnieszka Jaworska i pan Michał Szydłowski nie po raz pierwszy gościli w naszych progach, ale kolejny raz udowodnili, że nauka nie musi być nudna, za to może być pasjonująca, wybuchowa i wystrzałowa- dosłownie. A służyć do tego mogą tak zwyczajne, kuchenne produkty, jak ocet, soda, olej czy mąka ziemniaczana.

W warsztatach wzięli udział między innymi podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy oraz dzieci ze Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego w Radłowie.

Serdecznie dziękujemy naukowcom z „Laboratorium Pana Korka”. Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty.